Blog Klimowskiego

Odnajdziesz tu swój klimat!

Czy moskitiery należy zdejmować zimą z okien?

Moskitiery zapewniają doskonałą ochronę przed uciążliwymi owadami. Zwłaszcza w sezonie letnim okazują się wprost nieocenione – dzięki nim można szeroko otworzyć okno i cieszyć się napływem świeżego powietrza, mając pewność, że żadne bzyczące czy gryzące insekty nie przedostaną się do wnętrza. Czy jednak wraz z nadejściem zimy powinno się ściągnąć tę siatkę z okna? Wyjaśniamy!

Jak wydłużyć żywotność moskitiery?

Wysokiej jakości moskitiery są odporne wobec niekorzystnego działania czynników atmosferycznych – wilgoci, promieniowania słonecznego, niskich i wysokich temperatur, opadów deszczu i śniegu. Siatki te wykonuje się z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu bardzo dobrze znoszą zmienne warunki pogodowe i długo zachowują pełną funkcjonalność i nieskazitelną estetykę. Tego typu solidne osłony okienne można znaleźć w sklepie z moskitierami Mako.

Nawet jeśli jednak zakupi się siatkę doskonałej jakości, nie oznacza to, że z biegiem czasu jej wartość użytkowa nie ulegnie obniżeniu. Każdy materiał bowiem nieuchronnie ulega zużyciu. Jednym ze skutecznych sposobów na wydłużenie żywotności moskitiery jest właśnie zdejmowanie jej na zimę z okien. To właśnie w tym okresie w powietrzu znajduje się najwięcej zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na siatkę. Ponadto moskitiera kolejny sezon z rzędu narażona na przymrozki może stracić swoją sprężystość i elastyczność. Jeśli więc nie jest przymocowana na stałe, warto ją zdjąć.

Jak pielęgnować moskitiery?

Aby moskitiera jak najdłużej wywiązywała się ze swoich funkcji ochronnych, warto zadbać o jej właściwą pielęgnację. Zdjęcie jej na zimę to znakomita okazja, by zabrać się za czyszczenie moskitiery – choć zaleca się przeprowadzać ten zabieg przynajmniej dwa razy do roku. Siatkę należy ułożyć na płaskim podłożu. Ważne, by dobrze do niego przylegała, inaczej istnieje ryzyko jej uszkodzenia.

Do mycia moskitiery powinno się używać delikatnych środków czystości i unikać silnych detergentów. Dobrze sprawdzą się miękka ścierka i ciepła woda z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń. Z siatki ostrożnie należy ostrożnie usunąć zanieczyszczenia. Następnie moskitierę trzeba osuszyć – np. papierowym ręcznikiem czy bawełnianą szmatką. W żadnym razie nie powinno się zwijać jej i chować, jeśli jest jeszcze wilgotna.

Witaj na Blogu Klimowskiego! Odnajdziesz tu swój klimat dzięki inspirującym artykułom z zakresu lifestyle'u, podróży i rozwoju osobistego. Dołącz do naszej społeczności i czerp energię z każdej historii, porady i inspiracji, które tu znajdziesz. Odkryj swój niepowtarzalny styl życia na blogklimowskiego.pl!

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts